Dobranoc.sk

Ako si vybrať správny matrac?

JEDNODUCHÝ VÝBER MATRACA V 4. KROKOCH

VYBRAŤ SPRÁVNÝ MATRAC ZVLÁDNEME HNEĎ NA PRVÝKRÁT

? CENA

Matrac ekonomickej triedy - lacné matrace určené pre príležitostné spanie alebo na chaty. Odporúčame matrace výpredaj

Zlatý štandard - deálna voľba pre tých, ktorí hľadajú 100% kvalitu za výhodnú cenu. Z našej ponuky si môžete vybrať kvalitný sendvičový matrac

Luxusný matrac - zaujme nielen krásnym vzhľadom, ale aj vysoko kvalitnými komponentami s použitím prírodných materiálov. Odporúčame luxusné matrace 

               

NA ČO SLÚŽIA TZV. ZÓNY

Matrace majú po svojej dĺžke tri až deväť ortopedických zón. Telo zaťažuje každú časť matraca inak. Zóny sú na matracoch rozvrhnuté tak, aby matrac dokonale rozložil hmotnosť človeka a chrbtica bola v anatomicky správnej polohe pri všetkých polohách počas spánku.

? AKÁ JE SPRÁVNA ŠÍRKA MATRACA DO POSTELE? 

Šírka matraca pre jedného človeka by mala byť minimálne 80 cm

                                       

? NOSNOSŤ MATRACE? 

Nosnosť matraca sa počíta na jedno spacie lôžko, t. j. hmotnosť jednej osoby na dvojlôžkovom matraci. Nosnosť je záťaž, ktorú je každý matrac schopný dlhodobo uniesť. Zákazník by si potom mal vybrať taký matrac, ktorý má svoju nosnosť minimálne o 5 kg vyššiu, než je jeho hmotnosť (napríklad ak vaša hmotnosť je 90 kg, nosnosť matraca by mala byť aspoň 100 kg)

 TUHOSŤ MATRACA? 

Tvrdosť matracov rozlišujeme na škále od 1 do 10, resp. od mäkkých až po extra tvrdé matrace. Všeobecne sa odporúča tuhosť od 1 - 5 pre ženy a tuhosť od 5 - 10 pre mužov. Ak spíte prevažnú časť na boku, vyberte matrac mäkší, ak spíte na chrbte alebo na bruchu, bude pre Vás vhodnejší matrac tvrdší. Pre osoby od 40 - 60 kg odporúčame matrace s tuhosťou H3. Pre osoby od 60 - 100 kg ideálnou voľbou sa javí matrac s tuhosti H4 - H8. Pre tých, ktorí preferujú tvrdšie spanie odporúčame matrac s tuhosťou H9. 

 AKÁ BY BOLA IDEÁLNA TUHOSŤ NA MOJU VÁHU? 

 AKÝ MATERIÁL? 

Využívame dlhoročné skúsenosti z oblasti používaných materiálov (PUR, HR a VISCO pien), ktoré kombinujeme tak, aby boli pre nášho klienta cenovo dostupné a spĺňali požiadavky na zdravé spanie.